A A A K K K
для людей із порушенням зору
Клесівська територіальна громада
Рівненська область, Сарненський район

Засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Клесівської територіальної громади на 2021-2027 роки

31 серпня під головуванням Клесівського селищного голови Віктора Буйного відбулося засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Клесівської територіальної громади на 2021-2027 роки. Віктор Павлович зазначив, що на сьогодні одним із актуальних питань, які підлягають вирішенню, є розробка Стратегії розвитку Клесівської селищної громади. Адже Стратегія громади – це основний документ з розвитку та зростання територій.

 - Цей документ є ключовим у роботі з наповнення бюджету та залучення інвесторів. До того ж, процес написання Стратегії включає в себе аналіз усіх наявних ресурсів громади з метою їх подальшого цільового використання. Перевагою такого довгострокового планування є те, що це дозволяє визначити джерела надходження необхідних ресурсів для досягнення цілей і як їх раціонально використовувати. Для нас, як громади, яка має стратегію розвитку, перевага в тому, що ми знаємо, чого хочемо досягнути і що для цього треба зробити. – так селищний голова звернувся до присутніх на початку засідання.

- Ми би хотіли бачити свою громаду прогресивною, розвинутою. Багато в самій стратегії описової частини. Тобто, наводиться наша історія, адже будь який інвестор, читаючи цей документ, повинен розуміти що це за громада, особливості її розташування, які в неї досягнення, цілі, які має інвестиційно-привабливі критерії. Тут вказуються й результати проведених опитувань та SWOT-аналізу, визначаються слабкі та сильні сторони. На сьогодні ми вже маємо деякі напрацювання в заходах, які ми хотіли б реалізувати протягом цих семи років. В документі вже включено проекти, які реалізовуються протягом 2021 року. Від вас хотілося б почути те, чого не вистачає, та, на вашу думку, потрібно додати. – зауважила начальник фінансового відділу Катерина Бондар.

У ході роботи було обговорено план заходів Стратегії. Ірина Богушевська, начальник відділу економіки, інвестицій, інфраструктури, житлово-комунального господарства, комунальнальної власності, містобудування та архітектури, повідомила, що попередньо було визначено три стратегічні цілі документу: «Економічний розвиток», «Підвищення якості життя», «Розвиток людського капіталу». До цих цілей потрібно визначити завдання та ряд конкретних заходів.

Член виконавчого комітету ради Сергій Шерстюк наголосив на необхідності створення механізму підтримки малого та середнього бізнесу громади. За словами Сергія Володимировича, це сприятиме збільшенню робочих місць та, в свою чергу, збільшення надходжень до бюджету селищної ради.

Окремим болючим питанням для громади є стан водопровідної мережі та дорожнього фонду, вирішення яких теж включено під час написання Стратегії.

Окрім заходів з утеплення фасадів та заміни дахів закладів освіти громади, реконструкції Міського Будинку культури смт.Клесів, клубу с.Карасин, також начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталією Чорною  спільно із директором МБК смт.Клесів Наталією Бенцал було запропоновано заходи із розвитку туристичних троп та маршрутів, створення локацій активного відпочинку на території громади, а також осучаснення матеріально-технічної бази освітніх установ. Обговорили й потребу в приміщенні для розміщення експонатів та відновлення роботи музею історії селища Клесів. Також прозвучала пропозиція розширювати мережу надання послуг позашкільної освіти.

Віктор Павлович наголосив на важливості покращення надання медичних послуг в громаді, не лише забезпеченням відповідним обладнанням, а й залученням лікарів. Фахівцям, які виявлять бажання працювати в громаді, планується надавати службове житло.

Отже, під час засідання присутні активно ставили запитання, отримували вичерпні відповіді та висловлювали власну думку. За результатами проведеного засідання було зібрано та проаналізовано ряд заходів, які будуть внесені до відповідних розділів Стратегії. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень