Алгоритм від МОН: що робити, коли в учня чи працівника школи підозра на COVID-19

У Міносвіти наголошують, що важливо не розголошувати імені хворого учня або того, в кого підозрюють COVID-19, адже це лікарська таємниця і убезпечить від можливого булінгу.

Якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, його необхідно ізолювати у спеціальному приміщенні школи й невідкладно зв’язатись із батьками, а якщо COVID-19 підтвердився, клас такого учня направляється на самоізоляцію і переходить на дистанційне навчання.

Про це йдеться у рекомендованому алгоритмі дій у разі виявлення в учня або працівника школи ознак захворювання, який оприлюднили на сайті МОН.

Якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання:

• його необхідно направити до спеціально відведеного приміщення школи у супроводі уповноваженої особи та невідкладно поінформувати про випадок батьків або законних представників.
  • У разі, якщо дитина налякана, працівник закладу, який супроводжує таку дитину, має заспокоїти її та залишатись із нею в окремому приміщенні, яке добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватись дистанції.
  • Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам або сімейному лікарю, за потреби викликає швидку допомогу та відправляє дитину додому з її батьками або представниками.
  • Крім того, медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення про підозру на захворювання до лабораторного центру, зареєструвати випадок, надалі співпрацювати з епідеміологами й допомогти визначити коло контактних осіб.

ЛИСТ МОН 1-9-490 ЩОДО СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ Завантажити

Якщо в учня підтвердився COVID-19, клас, в якому навчається такий учень, необхідно направити на самоізоляцію і організувати для нього дистанційне навчання. Якщо захворювання підтвердилось і в контактних осіб хворого учня, директор школи може ухвалити рішення про перехід на дистанційне навчання кількох класів або всієї школи залежно від кількості підтверджених випадків.

Важливо не розголошувати імені хворого учня або того, в кого підозрюють COVID-19 — це питання лікарської таємниці та убезпечення від можливого булінгу і стигматизації через коронавірусну хворобу.

Якщо на COVID-19 захворів учитель або працівник закладу освіти, працівники, які перебували в контакті з хворою особою, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

У випадку, якщо температура або ознаки гострого респіраторного захворювання з’явились у працівника під час роботи, він має невідкладно залишити школу і звернутись до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою. У приміщенні, де знаходився хворий вчитель, слід провести провітрювання та дезінфекцію поза графіком, повідомляють у МОН.

Нагадаємо, МОН спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та громадською спілкою «Освіторія» запускає інформаційну кампанію «Школо, ми готові». Мета кампанії — проінформувати вчителів і адміністраторів шкіл, учнів та батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021.