Свято Івана Купайла у Клесові(ФОТОЗВІТ)
Традиційно в селищі Клесові відбулося свято Івана Купала. У вечір з 6 на 7 липня клесівчани мали змогу поринути у традиційні дійства, обряди та звичаї, які з давніх-давен побутували на Поліссі. Свято молоді та кохання зібрало велику родину клесівчан та гостей, які мали змогу насолодитися виступами аматорів сцени Клесова та села Карпилівка. У Клесівській об’єднаній територіальній громаді, свято Купала відбулося також в селі Карасин.
Існує повір'я, що на Івана Купала здійснюються будь-які бажання, саме в цей день небо відкрите для прохань всіх бажаючих, а магія природніх сил набуває найбільшої енергетики. В святі Купайла збереглося давнє поклоніння наших пращурів Воді й Вогню. Вони їх вважали всеочищаючими, всеоберігаючими і цілющими силами. Ось чому свято Купайла відбувалося здебільшого за участю води і вогнів – на честь цих двох стихій. Купальська ніч духовно єднає людину з природою, возвеличує побут, освячує почуття молодих сердець.
З року в рік, з віку в вік так велось
У вишневім Поліссі пологім,
Що з Купальських начерпаних рос
Чиста врода чарує, чар – зіллям хлюпоче…
Лиш приходить земне й неземне
Повне сили й снаги молодої
Свято Дани і Леля,
Сонця, Кохання й Води…
Та манить в таїну з собою.
На Купальському святі клесівчани не просто були споглядачами дійства, а стали учасниками обрядових звичаїв. У програмі святкування - танці біля купальського вогнища, пускання вінків на воду та дівочого дерева Марена, спалення символічного опудала Купала, водіння купальських хороводів, виконання обрядових пісень.
Яскраві костюми, постановки, пісні і танці мало кого залишали байдужими. Свято проходило у веселому і жартівливому колі спілкування дорослих та дітей.
Можливо всім нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.