Положення про фестиваль театралізованого вертепного дійства «Диво Різдва»

Дата: 02.01.2020 09:45

1. Загальні положення

Фестиваль  театралізованого вертепного дійства "Диво Різдва" (далі – фестиваль) проводиться з ініціативи Клесівської селищної ради.

2. Мета Фестивалю

Фестиваль проводиться з метою:

-  розвитку українського аматорського мистецтва, відтворення, популяризації та збереження народних звичаїв, свят, традицій та обрядів;

-  сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності;

-  відродження традицій вертепної драми – старовинного українського народного театру та традицій колядування;

-   посилення національно-патріотичного виховання, прищеплення поваги до історичного минулого, любові до українських традицій та обрядів;

-   вивчення та пізнання різдвяних традицій за допомогою засобів народного декоративно-прикладного мистецтва.

3. Завдання Фестивалю

Основні завдання фестивалю:

-    збереження і популяризація традиційної народної культури;

-  привернення уваги широких кіл громадськості до діяльності автентичних фольклорних колективів та сучасних мистецьких формувань, орієнтованих на популяризацію кращих музично-пісенних зразків народної творчості;

- залучення дітей та молоді до збереження національних традицій.

- сприяння розвитку української мови і культури, виховання поваги, шанобливого ставлення до української мови і культури.

4. Умови та порядок проведення фестивалю

Фестиваль проводиться 12 січня об 14.00 годині в міському будинку культури  смт.Клесів.

Програма фестивального дійства:
- різдвяна виставка –конкурс на кращий макет Різдвяної шопки;
- резиденція добрих справ;
- фото на згадку;

- відкриття фестивалю
- різдвяне театралізоване вертепне дійство;

- нагородження переможців різдвяної виставки-конкурсу

- масове виконання колядними гуртами, учасниками заходу колядки "Добрий вечір тобі, пане господарю"

В програмі виступу учасники мають забезпечити художнє оформлення дійства, наявність вертепної атрибутики (різдвяна зірка, дзвоник, шопка інше), відображення місцевих традицій відзначення релігійних свят зимового циклу, а також оригінальність постановки.

Літературний матеріал для виступу на фестивалі на вибір:

•    класичний “Вертеп”;
•    сучасна інтерпретація “Вертепу”;
•    Різдвяна історія;
•    авторський сценарій

Для участі у фестивалі учасники повинні подати заявки. В заявці необхідно вказати назву колективу, кількість учасників, потребу у наявності озвучення фонограми, прізвище і контакти відповідальної особи за виступ.

Заявки необхідно подати до 09 січня 2020 року   e-mail: klesiv_osvita@ukr.net,  телефони для довідок: 0680304551 Катерина Степанівна

Для участі в виставці-конкурсі на кращий макет Різдвяної шопки подати  розміри конкурсної композиції.

Вимоги до конкурсного макету Різдвяної шопки:

-   виготовлений колективом (учасником ) власноруч;

-    техніка виконання довільна;

-    змістовна відповідність автентичним зразкам.

5. Відзначення учасників фестивалю

Учасники фестивалю отримують дипломи за номінаціями: «Різдвяна Зірка», «Кращий сценічний персонаж», «Зразкова виконавська майстерність», «Краща театралізація», «Оригінальність театралізованого дійства».

Виставка є конкурсною. Журі визначає перше, друге, третє місце за кращий макет Різдвяної шопки. Переможці та учасники отримують - пам'ятні сувеніри

Персональний склад журі затверджується розпорядженням селищного голови. Голова забезпечує роботу журі, несе відповідальність за об’єктивність оцінювання учасників конкурсу. Журі відбирає кращі роботи конкурсу, серед яких визначає переможців.

Критерії оцінювання робіт:

-  оригінальність та самобутність;

-   розкриття теми;

-   акуратність,  якість,  креативність (фігурки, архітектурні споруди створені власними руками );

-   творчий підхід;

-   техніка виконання.

Питання, які не зазначені в цьому Положенні, вирішуються організаторами фестивалю в робочому порядку.

Хід і підсумки фестивалю висвітлюються в засобах масової інформації.

6. Фінансові умови

Конкурс є некомерційним заходом.

Фінансування здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним

законодавством.