До уваги власників об’єктів нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки Клесівської селищної ради!

Дата: 15.05.2020 16:06

Розмір ставки податку на 2019 - 2020 роки та обчислення  його суми

Враховуючи вимоги Бюджетного та Податкового кодексів, селищна рада зобов'язана щорічно до 15 липня прийняти та оприлюднити рішення про місцеві податки і збори. Одним з таких рішень є рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки». Варто зазначити, що щорічно селищною радою надається пільга в розмірі 100% для господарських (присадибних) будівель – допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо, що перебувають у власності пенсіонерів. Зазначена пільга з податку не застосовується до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються в підприємницькій діяльності.

Так, у 2020 році фізичні та юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2019 рік із застосуванням ставки 1% (рішення селищної ради від 26.06.2018 №1463) та  мінімальної  заробітної плати, яка станом  на 01.01.2019 була встановлена у розмірі 4 173 грн.(тобто розмір податку за 1  кв. м становить 41 грн.73 коп.)

Що стосується розміру ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перебуває у власності фізичних або/та юридичних осіб, на 2020 рік, то він  визначений  у розмірі 0,5%  (рішення селищної ради від 21.06.2019 №2029 «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік»).

Зі змістом даного рішення Ви може ознайомитися на офіційному вебсайті Клесівської селищної на (klesivska.gromada.org.ua) «Місцеві податки та збори».

Враховуючи  розмір мінімальної заробітної плати, який станом на 01 січня 2020 року становить 4 723 грн. та розмір ставки податку на 2020 рік – 0,5 %, то розмір податку за 1 кв.  м, який необхідно буде сплатити у 2021 році за 2020 рік, становить 23 грн.62 коп.

Фізичним особам-платникам податку, відповідно до вимог Податкового кодексу України надсилається (вручається) Податкове повідомлення-рішення про  суму податку, що підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення повідомлення.

З питань нарахування податків та порядку сплати, отримання пільги зі сплати даного податку власник об’єкта нерухомості може звертатися до Центру обслуговування платників Сарненської ДПІ Сарненського управління Головного управління ДФС у Рівненській області:

Адреса: 34500, Рівненська обл., м. Сарни, вул. Широка, 18

Контакти:

Консультант-модератор (щодо надання послуг) - (03655) 3-20-18, 3-20-22;

Приймальня: (03655) 3-20-19;

Телефон для запису на особистий прийом до посадових осіб - (0362) 692-617

Електронна скринька для подання письмових зверненьrv.zvernennya@sfs.gov.ua

Звернення приймаються у вигляді сканкопій чи фотокопій з підписом заявника із зазначенням дати та місця проживання.

Режим роботи ЦОП:

Понеділок - четвер – 09:00 – 18:00

П’ятниця – 09:00 – 16:45

Обідня перерва – 13:00 – 13:45

Субота, неділя – вихідний

Схема проїзду: наявні сполучення громадського транспорту, а саме автобусні маршрути №2/1 та №2/2 до зупинки «Магазин «Вопак», №5 до зупинки «Ресторан «Сарни»; наявні під’їзні шляхи та місця паркування.

Під’їзні шляхи з вулиць Бєлгородська та Широка.

Місця паркування знаходяться перед адміністративною будівлею на вулиці Широка, 18