День вишиванки у нашій Громаді (ФОТОЗВІТ та ВІДЕО)

Дата: 22.05.2017 16:56

Щороку у третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році святкування стало масовим. Третій четвер травня обраний не випадково. Ініціатори акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не забутий атрибут минулого. Цей день не є офіційним святом, але його відзначають не лише в Україні, а й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди. Основна мета свята – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

18 травня 2017 року представники влади, організацій та установ Клесівської селищної ради, вчителі та вихованці навчальних закладів прийшли на роботу та навчання у вишиванках. Цьогоріч вишиванки вразили своїм розмаїттям, були як традиційні так і вишиванки в сучасній інтерпритації. Всі були одностайні в тому, що вишиванка – це така річ, яка об'єднує весь український народ та водночас вирізняє нас в усьому світі

КЛЕСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КЛЕСІВСЬКА  ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІ СТУПЕНІВ – ЛІЦЕЙ