«Жовті мережки» відвідали Дерун Фест

Дата: 15.09.2017 16:57

За офіційним запрошенням від міського голови  09.09.17 Клесівський аматорський гурт  «Жовті мережки» став учасником Міжнародного фестиваль дерунів у м.Коростень. Для гостей свята вони виконали вернісаж українських пісень: «Зелений дубочок», «Їдемо на ярмарок», «Вітальна», «Віночок українських пісень».

- Враження  від фестивалю залишилися просто неймовірні., - розповідає Наталія Матюк, керівник гурту «Жовті мережки», -  Всюди панував український колорит вишиванок, українська пісня, всі відверто демонстрували своє захоплення від побаченого. Нам надзвичайно приємно було чути схвальні відгуки на свою адресу і про виконавську майстерність, і про сценічні костюми… Кожне підприємство, громада, всі тут проводять свої виставки та пропонують скуштувати їхні, свіжо приготовані,  деруни.

Проходить Дерун фест традиційно у другу суботу вересня. Цьогоріч він відбувся дев’ятий раз поспіль та ще й 9 вересня під девізом: « На гостини до дев’яток!». Фестиваль дерунів в Коростені – це незабутня мандрівка в світ національної традиційної української кухні та надзвичайного українського колориту. Починається фестиваль з урочистої ходи  центральною вулицею міста. Під час святкувань проводяться різноманітні конкурси, наприклад, на найкращий плакат про деруни, найкращий рецепт дерунів, найкращу пісню, вірш, анекдот про деруни. Головне змагання заходу – конкурс на найсмачніші деруни. Окрім основної програми на фестивалі, як правило, проводять різноманітні вікторини, дегустацію місцевих напоїв, виставки, виступи фольклорних колективів.

Автор Ольга Мартинюк

Фото надала Наталія Матюк