На Рівненщині тепер 4 райони

Дата: 11.01.2021 15:31

Упродовж 80-ти останніх років кількість районів на Рівненщині змінювалась шість разів. У 2020-му це сталось всьоме: із 16-ти їх стало 4 і з нового року районування уже вступає в дію, і це стосується усієї України: із 490 районів, що функціонувало  у державі утворено 129 через їх укрупнення. Отож, на Рівненщині тепер є 4 райони: Рівненський, Дубенський, Сарненський та Вараський.

Рівненський район за чисельністю найбільший. У нього увійшли Рівненський, а також Костопільський, Березнівський, Корецький, Гощанський, Острозький та Здолбунівський райони. Орієнтовна чисельність населення становить 635 тисяч людей, що більше, ніж решта три райони разом узяті.

У новий Дубенський район увійшли Дубенський, Радивилівський, Млинівський та Демидівський райони. Орієнтовна чисельність населення 170 тисяч людей.

Новий Сарненський район об'єднав три колишні поліські райони Рівненщини: Сарненський, Дубровицький та Рокитнівський. Орієнтовна чисельність населення 213 тисяч людей.

Вараський об'єднав два колишніх райони: Володимирецький і Зарічненський. Центром стало місто-супутник Рівненської АЕС, яке раніше мало статус міста обласного значення. Вараський район найменший і налічує близько 139-ти тисяч жителів.