Сьогодні Україна та світ відзначає 207-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченко

Дата: 09.03.2021 16:39

9 березня, у 1814 році народився визначний поет, класик української літератури, мислитель, художник Тарас Шевченко.

Традиційно 9 та 10 березня в Україні й у світі проходять шевченківські дні. Данина пам’яті Кобзареві - сина Українського народу, чий геній говорить через до нас і через віки. Його ще називають “Пророком”, адже у його творах можна віднайти слова які актуальні і до тепер. Шевченко – це непохитна скеля Українською культури для “І мертвим, і живим, і ненарожденим”. Мало епітетів аби виразити всю важливість постаті Тараса Шевченка для України.

“…Не дуріте самі себе,

Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

Бо хто матір забуває,

Того Бог карає,

Того діти цураються,

В хату не пускають.

Чужі люди проганяють,

І немає злому

На всій землі безконечній

Веселого дому …” (Т.Г.Шевченко)

Декілька фактів:

• Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу. Серед них японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто. Найбільше перекладів зроблено польською, англійською та російською.
  • На початку 70х років минулого століття вдалося вперше зблизька сфотографувати Меркурій. Космічна станція «Марінер-10» зафіксувала близько 300 кратерів, один з яких названо на честь Тараса Шевченка. Його діаметр – 137 км.
  • Більше 1300 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю.
  • Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
  • На честь Кобзаря названа гірська вершина Північного Кавказу (висота 4200 м).
  • Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра.
  • Іменем Тараса Шевченка названі кораблі.
  • Зображення Тараса Шевченка друкується на державних грошових купюрах, поштових марках.
  • На честь Тараса Шевченка випущено ювілейні монети і засновано премії.
  • Найбільший портрет Тараса Шевченка намальовано в Харкові в жовтні 2014 року на стіні 17поверхівки. Ширина готового малюнка становить 12 метрів, а висота – 43 метра.