14 березня в Україні відзначають День Українського добровольця

Дата: 15.03.2021 09:23

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це свято людей, які за покликом власного серця стали на захист рідної Батьківщини та оборону її від загарбників. Дата вибрана зовсім не випадково. Саме в цей день у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Потім до них приєдналися ще тисячі людей, які вирушили на Донбас. Новоствореному батальйону присвоїли ім‘я генерала Сергія Кульчицького, який загинув під час бойових дій у Слов‘янську.

Таке явище як «феномен добровольця» з давніх-давен притаманне українському народу. Найвідомішим прикладом та проявом цієї національної риси є Запорізька Січ – воєнізована структура, що складалася з добровольчих батальйонів. Козаки століттями боронили Україну, захищаючи її від загарбників та ворогів. Навіть сьогодні важко переоцінити внесок у визвольну боротьбу перших хвиль добровольців.

Також варто віддати належне волонтерам, яких теж можна привітати у цей день, адже саме завдяки їхній відданості добровольчі батальйони та армія отримували те, що допомагало захищати Україну. На фронт привозили все: від бронежилетів до шкарпеток та картоплі.

Щира подяка та вітання всім причасним до Дня Українського добровольця.