Технічне підсилення: Клесівська районна лікарня закупила нове обладнання
Фото з ФБ-сторінки Тетяни Степанець
Суперсучасний УЗД-апарат Mindray DS-N3, імунофлуоресцентний апарат, імуноферментний і біохімічний аналізатор, гематологічний аналізатор разом з коагулометром – таке обладнання закупила Клесівська районна лікарня.
Як розповіла виконуюча обов’язки головного лікаря КНП “Клесівська районна лікарня” Клесівської селищної ради Тетяна Степанець, у 2022 році, за кошти, які заклад отримував від НСЗУ за надані послуги, вдалося добре обладнати лабораторію.
- Ми придбали новий УЗД-апарат, який відмінно робить обстеження, діагностику вагітності, захворювання шлунково-кишкового тракту, щитоподібної залози, нирок та інших органів черевної порожнини. Надаємоо такі послуги, як УЗД-діагностика, проте також є доплер, що безпосередньо досліджує судини нижніх кінцівок, показує наявність/відсутність тромбів., - стверджує пані Тетяна. - Апарат коштує 880000 гривень, з них 560000 виділили з бюджету селищної ради, решту - з бюджету лікарні, а це гроші які нам надходять за надання послуг від НСЗУ. Хоча закупили ми його не так давно( пройшло два місяці), вже зробили до 200 обстежень. Це і шлунково-кишковий тракт, і щитоподібна залоза, і нирки.
Попит на УЗД-діагностику завжди був. Є навіть такі (пацієнти - авт,), які два-три рази на місяць проходять УЗД, але це всього лиш діагностика, яка показує органи збоку, які вони: об’єми, величину, ехоструктуру, наявність/відсутність ущільнень. Апарат у першу чергу описує картину, а лікар уже готує висновок і призначає лікування.”- пояснила Тетяна Петрівна.
За її словами, наразі прийом веде Ярослав Мартинович:
- Основне місце роботи лікаря - Сарненська ЦРЛ, у нас він працює на пів ставки, приїжджає один раз у тиждень - у суботу. У середньому приймає 25 пацієнтів в день, тому в перспективі шукаємо ще УЗД-лікаря, який міг би працювати хоча б два рази на тиждень.
До того ж в лікарні тепер роблять такі аналізи, яких не робили раніше. Цьому сприяло придбання імунофлуоресцентноно апарату, який допомагає в діагностиці та лікуванні ковідних пацієнтів; імуноферментного і біохімічного аналізаторів, за допомогою яких, результати виходять точніші та якісніші; гематологічного аналізатору, коагулометру, який визначає рівень згортання крові. Нині є дуже багато пацієнтів, які перехворіли ковідом, для яких дуже важливі ці показники.
Завершуючи розмову, Тетяна Петрівна додала:
- Порівнюючи роботу лабораторії у 2020, 2021 та в 2022 році, рівень її ефективності зріс на 70%, чим дуже пишаємося. Також у майбутньому плануємо закупити кардіологічний апарат для УЗД серця.
Олена БОНДАР