Все більше платників Рівненщини надають перевагу використанню сучасних програмних РРО

Дата: 10.03.2023 10:10

Станом на початок березня на Рівненщині суб’єкти господарювання  зареєстрували 12169 реєстраторів розрахункових операцій: 5957 класичних РРО та 6212 -  програмних.

Зокрема, за дві місяці 2023 року році представники бізнесу зареєстрували 701 РРО, з яких 397 - це сучасні програмні РРО.

Нагадаємо, що застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл у визначених законодавством випадках, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Також звертаємо увагу на необхідність забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням POS-терміналів (електронних платіжних засобів).

Зауважимо, що для  забезпечення законних прав та інтересів громадян України ДПС створила чат-бот «StopViolationBot» для надання можливості споживачам інформувати службу про виявлені порушення, зокрема, й порядку проведення розрахунків.