На охорону довкілля платники податків Рівненщині сплатили понад 19 мільйонів гривень

Дата: 16.03.2023 16:26

Упродовж січня - лютого  2023 року на усунення заподіяної шкоди довкіллю платники Рівненщини перерахували до бюджету 19,2 млн грн екологічного податку. Це на 5,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Із загальної суми надходжень 14,6 млн грн надійшло до державного бюджету (+ 54,5%, або 5,2 млн грн до відповідного періоду  2022 року), а 4,6 млн грн було зараховано до спеціального фонду місцевого бюджету (+8,5%, або 0,4 млн грн до 2022 року).

Нагадаємо, що екологічний податок сплачується за обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидаються безпосередньо у водні об'єкти, за розміщення відходів, а також за радіоактивні відходи, що утворюються внаслідок діяльності або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк та за обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).