У закладах культури Клесівської громади відбулися творчі майстер-класи
У закладах культури Клесівської громади 2 квітня відбулися творчі майстер-класи.
У Карпилівському Будинку культури охочі виготовляли декоративні пасхальні підсвічники. Вироби планують виставити на продаж в рамках фестивалю «Великодній оберіг», фінальні заходи якого відбудуться 17 та 18 квітня у Клесові й Карпилівці відповідно.
Клуб села Клесів у затишній атмосфері зібрав любителів петриківського розпису. Майстриня Анна Машіро продемонструвала учасникам техніку розпису на дерев’яних яйцях та дощечках. А у Карасині навчалися вишивці великоднього рушника. Показала свої роботи та розповіла про секрети вишивання місцева майстриня Оксана Галушко. Також пані Оксана поділилася спогадами про свої перші роботи та про те, чому так припав до душі саме цей вид рукоділля. В ході майстер-класу учасниці ділилися одна з одною власним досвідом та переймали у інших.
- Побачити та навчитися і собі творити таку красу, прийшла наша односельчанка Любов Корінець. Розповіла, що вишиває хрестиком, але дуже подобаються сорочки, сукні, картини та рушники вишиті бісером та рубкою, тож за нагоди прийшла спробувати свої сили. Наш майстер-клас відвідала також і Світлана Тишковець. Прийшла вона не з пустими руками, а із своїми роботами. Розповіла, що також навчилася вишиванню бісером на гуртку «Вишиванка», що діє при бібліотеці. – зазначила у дописі про захід звідуюча клубом Світлана Коцюба.
У закладі також розповіли, що односельчанки прийшли на захід разом зі своїми доньками, аби передати та вдосконалити навички, вміння та секрети рукоділля.
Натомість у Клесівському міському Будинку культури цієї неділі провели майстер-клас з писанкарства. Перед початком роботи художниця Наталія Котяй зробила екскурс в історію писанкарства, розповіла про символіку кольорів та орнаментів, їх сакральне значення в українській традиції писанкарства. Обравши візерунок для свого виробу, учасниці послідовно, за інструкцією пані Наталії та з допомогою писачка, воскових свічок, фарб відтворювали його на яєчку. Трохи часу, енергії та натхнення і писанки засяяли барвами. З ними фотографувалися, робили відео, а по завершенню заходу забрали додому на хорошу згадку про приємно й корисно проведене дозвілля. За словами художньої керівниці Яни Костюк, виручені кошти в сумі 1100 гривень спрямують на потреби ЗСУ. До слова, усі майстрині проводили майстер-класи на благодійній основі. Заходи проходили в рамках фестивалю великодньої атрибутики «Великодній оберіг».
Більше фото ТУТ