Повідомлення ТОВ «ЗАХІД – ДИЛІЖАНС» про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Дата: 04.04.2023 13:34

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАХІД – ДИЛІЖАНС» (ТОВ «ЗАХІД – ДИЛІЖАНС»), ідентифікаційний код суб’єкта господарювання  - 36950487, «Юридична та поштова адреса підприємства:  35000, Рівненська обл., Костопільський р-н, м. Костопіль, вул. Сидорова, будинок 11, квартира 20; контактний номер - 0509149806; ksju_sha@ukr.net. Фактична адреса промислового майданчика: 34513, Рівненська область, Сарненський р-н, Клесівська селищна територіальна  громада, с. Страшеве.

Мета отримання дозволу на викиди – отримати право ТОВ «ЗАХІД – ДИЛІЖАНС» експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини за умов дотримання встановлених нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів протягом визначеного в дозволі терміну. Документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємства виконані відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

На проммайданчику підприємства знаходиться асфальтний завод, який працює на базі асфальто-зміщувальної установки Parker. Максимальна виробнича продуктивність установки становить 100 т/год асфальтобетонної суміші.

Всього на майданчику ТОВ «ЗАХІД – ДИЛІЖАНС» знаходиться 30 джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Джерела утворення забруднюючих речовин наступні: склади щебеню - 5 шт, бункери-живильники – 4шт, стрічкові конвеєри подачі щебеню на сушку – 2шт, сушильний барабан асфальто-зміщувальної установки Parker, масляний теплогенератор типу СТ-250, резервуари дизпалива – 2шт, силос мінерального порошку, резервуари зберігання бітуму – 3шт, резервуари зберігання бітумної емульсії – 3шт., камери спалювання відходів деревини – 3шт, бункер готової асфальтної суміші (вивантаження), дизельгенератор Vandaele, зварювальний та газорізальний пост. Нормативна СЗЗ для підприємства становить 1000м, житлова забудова у неї не потрапляє.

Види та обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря наступні: діоксиду азоту – 4,404т, оксиду вуглецю – 4,754т, сірки діоксид -2,804т, метану – 0,084т, діоксиду вуглецю – 2223,704т, оксиду діазоту – 0,017т, суспендованих твердих частинок- 3,692т, етилену – 0,210т, спирту етилового -0,105т, вуглеводні насичені  - 2,945т, ксилолу – 0,090т, фенолу – 0,0175т, заліза та його сполук – 0,00057т. Результати розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в розрахункових точках на межі нормативної СЗЗ та біля найближчого житла показали, що перевищень над ГДКм.р немає по жодному інгредієнту.

Викиди забруднюючих речовин відповідають вимогам Наказу №309 від 27.06.2006р. та наказу №177 від 10.05.2002р. Мінприроди України.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди надсилати протягом 30 календарних днів у Департамент екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації за адресою:  33028, м Рівне, вул. Саймона Сміта, 20, тел.: (0362) 62-03-64; електронна пошта:   info@ecorivne.gov.ua.