Клесівська територіальна громада
Рівненська область, Сарненський район

У Клесівській громаді вшанували пам’ять жертв Голодомору

Дата: 27.11.2017 17:34
Кількість переглядів: 1943

Фото без опису

З нагоди 85-х роковин пам’яті жертв голодомору в Карасинській ЗОШ І-ІІ ступенів 23 листопада провели огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…», обговорення книги Уласа Самчука «Марія», Урок пам’яті для учнів початкових класів « Дітям про Голодомор 32-33 років в Україні». З 23 по 24.11.2017 діяла в стінах закладу діяла тематична виставка «Я ж бачу, як важкий достиглий колос, схилився над голодними дітьми». 24 листопада провели  загальношкільну лінійку  «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця». Виготовили діти й  символи Голодомору «Незабудьки пам’яті». А у Клубі села Карасин долучились до акції «Запали свічку» . Там же з 24 по 25 листопада розміщувалася тематична виставка «Гіркі жнива».

У рамках заходів до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів провели  урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…», інформаційно-просвітницький лекторій «Голодомор 1932-1933 років – геноцид Українського народу»; організували перегляд просвітницьких фільмів про Голодомор 1932-1933 років. Для дітей підготували тематичну виставку фотоматеріалів, архівних матеріалів, творів мистецтва та літератури, присвячених ушануванню жертв голодоморів в Україні.

За участі учнів Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцею у Клесівському міському будинку культури провели Годину пам’яті жертв голодомору та політичних репресій під назвою «Людської пам’яті мости…». Присутні переглянули дві короткі театральні сценки та  прослухали, зачитані дітьми листи-спогади. Перед сценою розмістили виставку книг, присвячених подіям 1932-1933 років. 

Цикл заходів провели і в Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів. 24 листопада у фойє школи було проведено акцію «Україна пам’ятає», яку підготувала Дубовець Ю.Ю. А вчителями історії було організовано демонстрацію художніх та документальних фільмів про трагічні події 1932-1933 років «Голод» за мотивами роману Василя Барки «Жовтий князь»,«Голод-33», відеолекторіїв «Антологія пам’яті». 23 листопада класний керівник Заболотних М.Д. у 11-Б класу провела круглий стіл «Голодомор та його наслідки для українського суспільства». Окрім того, з 20 листопада по 24 листопада 2017 року в шкільній бібліотеці проходила виставка художньої, публіцистичної та історико-документальної літератури «Голгофа голодної смерті України», матеріали якої підготували Максимова Л.В. та Пацук Л.В.

Година пам’яті «Пам’ять велить не мовчати” 24 листопада пройшла в Пугачській ЗОШ І ступеню. Школярі перегорнули сумні сторінки історії України, на яких криваво-чорним вписано слова «голод», «голодомор»; ознайомилися з тематичною виставкою «У пам’ять про скорботний  тридцять третій”. Учні запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років.

Долучились до проведення заходів пам’яті подій 1932-33 рр і в Публічній бібліотеці с.Карпилівка, де провели інформаційну годину та огляд літератури до теми Голодомору. А пам’ять жертв тих страшних подій вшанували, запаливши свічки.

85 років минуло з часу подій, вчинених комуністичним тоталітарним режимом – Геноциду Українського народу, які досі болючими спазмами відгукуються в пам’яті кожного свідомого громадянина. В той період загинуло близько 8 млн. чоловік (за деякими оцінками українських істориків - 12 млн. людей, враховуючи ненароджених…).

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь