Досвід Польщі у створенні добровільних пожежних частини(ФОТОЗВІТ)

За сприяння Головного управління ДСНС у Рівненській області з 26.06.2017 по 29.06.2017 року на запрошення польських колег відбулась робоча поїздка делегації Рівненської області до гміни Фаленти (гміна – найменша адміністративна одиниця в Польщі, місто, село, або група сіл і міст). Головною метою візиту було отримання нового досвіду у сфері діяльності добровільних пожежних команд, організації протипожежного захисту та системи навчання пожежників-волонтерів, співпраці добровільних пожежних частин з державними пожежними. В Україні процес створення та формування руху добровольців-пожежників тільки починається, тому польський досвід є для нас надзвичайно важливим, він свідчить про ефективність співпраці професійних пожежних з добровольцями в питаннях  запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.  Досвід європейських країн показує, що найбільш раціональним засобом протипожежного захисту на місцях та у регіонах є організація добровільних пожежних частин з метою об`єднання зусиль громадян (непрофесіналів) для боротьби з пожежами. Варто відмітити, що добровільні пожежні команди за чисельністю перевищують професійних пожежників і разом з ними створюють ефективну систему пожежної безпеки. За кордоном ДПЧ має історичні корені, національні особливості та традиції так, у Польщі є цілі династії добровольців-пожежників.

14:56 04.07.2017